WEILOVA NEMOC & WATER-TO-GO

Co je Weilova nemoc?

Weilova nemoc je vzácná forma bakteriální infekce, kterou způsobuje Leptospira bacteria, jinak známá jako  Leptospirosa, nebo Weilův syndrom a další názvy, se kterými se můžete v zahraničí setkat jako Canicola Fever, Canefield Fever, Nanukayami Fever, 7-day Fever, Rat Catcher's Yellows, Fort Bragg Fever, Black Jaundice a Pretibial fever. Tato nemoc je jednou s nejrozšířenějších nemocí, které jsou přenosné ze zvířete na člověka, nejčastějšími přenašeči jsou krysy a dobytek.

Weilova nemoc je přenášena ze zvířat na člověka nejčastěji otevřenými ranami (stačí prasklá kůže na ruce), kam se dostává s vodou, která je infikována zvířecí močí. Tato moč obsahuje bakterii, která v infikované vodě přežívá v klidovém stavu do doby, než je přenesena na dalšího hostitele. Velmi často se lidé nakazí například z říční vody.

Příznaky Weilovy nemoci

Příznaky této nemoci zahrnují horečku, bolesti hlavy, bolesti svalů, zimnici, zvracení a zarudlé oči. Příznaky pokročilé meningitidy se často projevují zatuhnutím krční páteře a zvracením, ve většině lehčích případů nedochází k následnému selhání funkce jater a ledvin a pacient se časem uzdraví.

Nedávné statistiky ukazují, že i když je Weilova nemoc velmi vzácná, stále umírá jeden z devatenácti nakažených lidí. Lékaři často nerozeznají příznaky této nemoci vzhledem k tomu, že je celkem vzácná a je proto mnohdy diagnostikována jako běžné virové onemocnění. Pacienty nakažené touto nemocí je v mnoha případech třeba hospitalizovat a nasadit silná antibiotika.

Jak Water-to-Go filtry předcházejí Weilově nemoci

Bakterie Leptospira bacteria je obecně  6-20 μm dlouhá. Filtrační systém Water-to-Go efektivně filtruje pomocí hydrostatického náboje vše, co je větší než  0,7 μm, což zamezí této bakterii, aby se dostala do Vašeho těla. S lahví Water-to-Go se nemusíte této nemoci bát. Při používání dbejte na to, abyste si náústek lahve nekontaminovali špinavýma rukama nebo neošetřenou vodou.