ZDRAVOTNÍ FAKTA

Proč používat lahev Water to Go? Prospívá Vašemu zdraví

Náš jedinečný filtrační systém Vás chrání před nebezpečnými kontaminanty ve vodě, zatímco důležité a zdraví prospěšné minerály ve filtrované vodě zůstávají. Filtr Water-to-Go:

  • Odstraní chemikálie jako chlor a fluor z Vaší kohoutkové vody.
  • Odstraní nebezpečné kontaminanty z neošetřeného vodního zdroje.
  • Zastaví viry, bakterie a choroboplodné zárodky, které by mohly napadnout Váš zažívací systém.
  • Neobsahuje žádné škodlivé látky typu BPA.

Co znamená, že lahev neobsahuje BPA?

BPA (Bisfenol A) je chemická sloučenina obsažená v mnoha lahvích balené vody. Vědecké testy a rozbory prokázaly, že některé tyto lahve uvolňují BPA do svého obsahu, tedy do vody, a to pokud je lahev vystavena přímému slunci nebo teplotám nad 60 °F, respektive 15 °C. Tato látka může způsobovat rakovinu. Jakékoliv vystavení Vaší jednorázové lahve přímému slunci třeba v autě, nebo u vody, může tento proces nastartovat a tím kontaminovat obsah lahve.

My používáme certifikovaný materiál zvaný LDPE. Jedná se o speciální polymer vhodný ke styku s potravinami a vodou.  Naše lahve ani při vystavení slunci nebo vyšší teplotě nic do svého obsahu neuvolňují a nijak ji tedy neznečišťují.

Hydratace a její vliv na Vaše zdraví

Naše tělo se skládá ze 70 % z vody. Voda napomáhá ke správné funkci těla, přispívá k fyzickému i psychickému zdraví. Pravidelné a dostatečné pití vody patří k základům zdravého životního stylu.

Poslední výzkumy ukazují, že dospělý člověk by měl vypít cca 2 - 4 litry vody denně. Více než  80 % z nás se tomuto množství ani nepřiblíží a pijí pouze, když už opravdu cítí silnou žízeň.

Zde je pár příkladů, proč je pití čisté vody dobré pro Vaše zdraví:

Hydratace Vás udržuje aktivní

Voda je pro Vaše tělo nezbytná. Podle expertů podporuje pití vody bdělost a pomáhá tělu udržovat se ve formě. Při pravidelném doplňování tekutin je tělo nuceno neustále přenastavovat elektrolytickou rovnováhu v těle na optimální úroveň.

Hydratace zpomaluje stárnutí

Naše těla se vypořádají s každodenní zátěží a procesy mnohem lépe, pokud má tělo dostatek tekutin. Pravidelné pití pramenité vody je velice dobré pro Vaši pokožku. Pokud je Vaše kůže hydratovaná, neztrácí tak lehce svoji pružnost a vypadá mladší.
Vzhledem k tomu, že voda pomáhá z těla odplavovat toxiny a další škodlivé látky, je mnohem jednodušší poradit si s problémy, jako je akné nebo mastná pleť, pokud se vůbec projeví.

Hydratace pomáhá regulovat tělesnou teplotu

Termoregulace je proces, který zajišťuje optimální tělesnou teplotu, i když je příliš horko, nebo příliš zima. Jedním z projevů tohoto procesu je pocení, kdy je voda s přebytečnými minerály vylučována pokožkou, z jejíhož povrchu se následně odpařuje.  Tímto procesem se povrch kůže ochlazuje a následně ochlazuje celé tělo. Voda je nepostradatelná pro udržování optimální tělesné teploty.

Hydratace pomáhá zlepšovat trávení

Pravidelná hydratace je nezbytná pro správné trávení. Nedostatek vody způsobuje nedokonalé trávení potravy, čímž tělo nezískává tolik energie z jídla, jak by mohlo a zároveň nezpracovává tak dobře tuky, což vede k jejich následnému ukládání v organismu. Pokud budete pít dostatek vody, Vaše tělo bude lépe zpracovávat tuk a nebude ho ukládat v těle.

Hydratace zvyšuje mozkovou aktivitu

Lidský mozek vytváří a replikuje elektrické impulsy. Celý systém funguje na bázi elektrolytu. Elektrolyt je tvořen tekutinami, převážně však vodou. Mozek je více než z 80% tvořen vodou, takže dostatečná hydratace je nezbytná pro jeho správné fungování.

Dobrá tedy, tady máte 6 důvodů, proč je pravidelné pití čisté pramenité vody důležité pro Vaše zdraví.  Lahev s filtrem Water-to-Go filter Vám zajistí stálou bezpečnou hydrataci kdekoliv a kdykoliv.