ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Mohu lahev hned začít používat? +

Ano. Vše co musíte udělat jsou dvě věci:

  • filtr musíte před použitím aktivovat a to jeho namočením do vody alespoň na 15 minut
  • a poté odstranit vodu, která se dostala do filtru před jeho aktivací.

Při prvním použití doporučujeme lahev naplnit, otočit dnem vzhůru a nechat filtr nasáknout po dobu alespoň 15 minut. Poté lahev lehce zmáčkněte a odstříkejte trochu vody, dokud není úplně čistá. Stačí cca 2 - 3 x zmáčknout. Vytvořili jsme pro Vás video, jak probíhá správná aktivace filtru.

Pokud lahev po prvním použití nebudu používat, musím i tak filtr po 3 měsících vyměnit? +

Ne. Filtr přefiltruje 200 litrů vody. Prakticky to znamená životnost filtru po dobu tří měsíců při denní spotřebě 2 - 3 lahví. Pokud lahev Water-to-Go nepoužíváte, životnost se o tu dobu prodlužuje. Pokud však necháte filtr Water-to-Go vyschnout, je třeba jej znovu aktivovat. Pro reaktivaci jednoduše naplňte lahev vodou a obraťte ji dnem vzhůru a nechte filtr namočený alespoň po dobu 15 minut. Poté z lahve vymáčkněte trochu vody, dokud neteče čistá a můžete ji znovu začít bez obav používat.

Pro tuto příležitost jsme pro Vás vytvořili video jak správně aktivovat Váš filtr.

Jak zjistím, kdy potřebuje filtr vyměnit? +

Jedna z technologií použitá v našem filtru (ta, která se stará o filtraci špatné chuti a zápachu) je uhlíková. Ve filtru je tolik uhlíku, aby po odfiltrování 200 l vody přestal pracovat. Filtr bude stále filtrovat bakterie, choroboplodné zárodky a další škodlivé kontaminanty; ovšem chuť a vůně vody se pomalu začne vracet k tomu, jaká byla před filtrací. Toto je smyslový vjem, který Vám říká, že je třeba filtr vyměnit. Pokud se nacházíte v zemi, kde by tento způsob mohl způsobit zdravotní problémy, je třeba výměnu filtru hlídat dle objemu spotřebované vody.

Filtrujete také fluor? +

Ano. Mrkněte na výsledky testů. Naše filtry využívají jak nano technologii, tak uhlíkovou filtraci pro odfiltrování fluoru.

Filtrujete také chlor? +

Ano. Nedávné testy prokázaly, že lahve osazené Water-to-Go filtry snižují obsah chloru ve vodě pod měřitelné minimum. Zde můžete vidět  výsledky testů, nebo ochutnejte sami rozdíl v chuti vody před a po filtraci.