JAK SE VYHNOUT GIARDIÓZE S WATER-TO-GO

Co jsou Lamblie střevní?

Lamblie střevní (také známé jako Giardia Intestinalis, Giardia Lamblia, or Giardia Duodenalis) je mikroskopický jednobuněčný parazit, který způsobuje střevní infekci Giardiázu.

Lamblie střevní  je parazit přežívající v lidských i zvířecích střevech. Jakmile se parazit dostane do hostitele, začne po čase vytvářet cysty (zárodky s tvrdou ochrannou vrstvou). Tyto cysty opouštějí tělo například při močení. Díky jejich ochranné schránce mohou mimo tělo hostitele přežít až několik týdnů. Giardiáza (také známá v anglicky mluvících zemích jako Beaver Fever) je nejčastěji šířena infikovanou pitnou vodou, která byla znečištěna výkaly. Je tedy snadné se nakazit tímto parazitem například vodou z řeky, potoku nebo jezera, ale i ze špatně desinfikované pitné vody  v rozvojových zemích.

Příznaky Giardiózy

Nejčastějším příznakem, který provází nakažení touto nemocí, je chronický průjem, který se zpravidla objeví jeden až dva týdny po nakažení parazitem. Další příznaky zahrnují břišní křeče, nevolnost, nadýmání, dehydratace a úbytek váhy. Někteří lidé jsou poze přenašeči těchto parazitů a příznaky se u nich nemusí vůbec projevit. Jejich výkaly však stále obsahují nebezpečné cysty tohoto parazita.

jak Vás Water-to-Go ochrání před Lamblií střevní

Cysty Lamblie střevní mají velikost cca 6-10 μm. Lahve Water-to-Go jsou vybaveny filtrem, který efektivně filtruje vše, co je větší než 0.7 μm. Tak filtr bezpečně zabrání vstupu Lamblií do Vaší vody.  Filtr Water-to-Go filter dále disponuje hydrostatickým nábojem, který eliminuje dokonce i menší kontaminanty, jako jsou například viry.