CHOLERA - NEMOC ŠPINAVÉ VODY

Co je Cholera?

Cholera je infekční nemoc zažívacích cest způsobované katerií s romantickým názvem Vibrio cholerae. Každý rok však tento nebezpečný zabiják napadne více jak 3 000 000 lidí a 100 000 z nich opravdu zabije.

Příznaky cholery jsou zvracení a průjmy, které vedou ke ztrátě tekutin a následně k dehydrataci. Tělními tekutinami se pak bakterie dostává do dalších zdrojů nakažení, ponejvíce vody a napadá další hostitele.

Cholera se dříve vyskytovala také ve velkých městech jako Londýn a New York, dokud nebyla v těchto velkých aglomeracích zajištěna efektivní filtrace a dezinfekce vody. Dnes se cholera vyskytuje v mnoha zemích tropického pásu a to hlavně v období dešťů a záplav. Lékaři bez hranic zasahovali při epidemiích cholery v těchto zemích:  Algeria, Angola, Cameroon, the Democratic Republic of Congo, Haiti, India, Kenya, Pakistan, Papua New Guinea, Somalia, South Sudan, Uganda a Zimbabwe.

 

Ochrana proti choleře díky Water-to-Go

Bakterie Vibrio cholerae  je pouze 1-2 μm (mikrometru) dlouhá.  Water-to-Go filtry jsou vybaveny filtrační membránou s menšímy póry a navíc využívají nanotechnologii, která vytváří hydrostatický náboj, a ten bakteriím znemožňuje proniknutí přes tento filtr. Lahve Water to Go Vás tedy před touto chorobou spolehlivě ochrání.